Sıkça Sorulan Sorular

Anne bebek eğitim hizmetini ne zaman tercih etmeliyim?

Hastanede geçen heyecanlı ve stresli birkaç günden sonra nihayet evinize kavuştunuz. Yenidoğan bebeğiniz ile gönlünüzce vakit geçirecek ve 9 aydan beri hazırlandığınız annelik görevinizi elinizden gelen en iyi şekilde yerine getireceksiniz. Ancak içinizde bir endişe var. “Acaba hastanede verilen eğitimin hepsi aklımda kaldı mı?”, “hastanede her işlem için özel bir cihaz kullanıyorlardı, evde bebeğimin ihtiyacını nasıl karşılayacağım?”, “annemin beni büyütürken kullandığı metodlar şimdi de işe yarayacak mı?” gibi sorular zihninizi meşgul etmeye başladığı an, yenidoğan konusunda deneyimli hemşiremize başvurabilirsiniz.

Bebek hemşiresi nöbeti hizmetini ne zaman tercih etmeliyim?

Yenidoğan bebekleriyle gün boyu deneyimli hemşirelerin ilgilenmesini isteyen aileler nöbet hemşiresi hizmetinden faydalanabilirler. Nöbet hemşireleri, bebek bakımı konusunda tüm sorumlulukları üstlenerek, profesyonel bakımı evinize getiriyorlar. Ayrıca annelere tercih ettikleri vakitte dinlenme fırsatı sağlıyorlar.

Prematüre bebek bakımı konusunda hizmet veriyor musunuz?

Yenidoğan bakımı ve yenidoğan yoğun bakım konusunda deneyimli hemşirelerimiz, prematüre bebeğinize evinizde bakmanıza yardımcı oluyor. Özellikle hastane enfeksiyonlarından dolayı, hastaneden bir an evvel taburcu olmasını arzu edeceğiniz bebeğinizin tüm ihtiyaçları profesyonel çalışanlar tarafından gerekli cihaz ve sarf malzemeleri ile evinizde karşılanabilir.

Anne bebek eğitim hemşiresi eve geldiğinde hangi cihazlara/eşyalara ihtiyaç duyacak?

Anne bebek eğitim hemşiresi, eğitim ziyareti sırasında yapacağı ölçümler için yanında bebek tartısı ve mezura getirmektedir. Ayrıca talep ederseniz sizin evdeki kendi cihaz ve malzemenizi kullanmanızı sağlayarak, ev ortamına adapte olmanıza yardımcı olabilir.

Evdeki bakıcıma eğitim verebilir misiniz?

Anne bebek eğitimi konusunda deneyimli hemşirelerimiz bakıcınıza da eğitim vererek, bebeğinizin günün her dakikası güven içerisinde bakılacağından emin olmanızı sağlıyor.

Anneanne ve babaanneler de eğitim alabiliyor mu?

Anneanne ve babaanneler bitmek bilmeyen enerjileri ve koşulsuz yardım etme isteklerine rağmen çoğu zaman bebek bakımı konusunda güncel bilgilere sahip olmuyorlar. Bebek bakımı konusunda size en fazla yardımcı olacak bu kişiler de eğitim alarak hali hazırdaki birikimlerini güncelleyebilirler.

Hizmetleriniz sadece İstanbul'da mı sunuluyor?

Anne bebek eğitimi ve bebek masajı hizmetlerimizden İstanbul iline ilaveten Adana, Antalya, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Bursa illerinde faydalanabilirsiniz.

İstanbul'un her semtine hizmet veriyor musunuz?

Gayrettepe’de bulunan merkezimizden İstanbul’un tüm bölgelerine hizmet vermekteyiz.

Bebek hemşireleriniz ne derece güvenilir?

Seçim aşamasında özellikle tanınmış ve bilinen sağlık kuruluşlarında belirli bir süre çalışma tecrübesi bulunan ebelik veya hemşirelik okulu mezunu kişileri tercih ediyoruz. Önce sabıka kaydı ve diğer evrak kontrolü sonra da referans kontrolü yaparak personelin güvenilirliğinden ve çalışma deneyiminden emin oluyoruz.  Personel daha sonra bir değerlendirme sınavına tabii oluyor ve bu sınavı geçen kişiler hali hazırda sahada hizmet veren hemşirelerimizden evde bakım oryantasyonu ve aileye uyum eğitimi alıyorlar. Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlandırılmış ve düzenli olarak denetlenen bir kurum olarak, önceliğimiz her hizmetimizde güven içerisinde ve etik kurallar dahilinde hizmet sunmak.

Hizmetin kalitesini nasıl kontrol ediyorsunuz?

Ekibimize katılan her personel kapsamlı bir oryantasyon ve eğitim sürecinden geçiyor. Evde bakım oryantasyon programında evde bakımın temel ilkeleri ve işleyiş esnasında kullanılacak dökümantasyon anlatılıyor. Aileye uyum eğitim programında ise bebek bakımı konusundaki müfredat ve her ailenin farklı olan ev ortamına uyum sağlamak için yapılması gerekenler öğretiliyor ve tüm girişimler uygulamalı olarak yaptırılarak personelin hizmet standardizasyonu sağlanıyor.

 

Tüm hemşirelerimizden hizmet sonrasında merkezimiz ile iletişime geçerek evde geçirdiği zamanı raporlaması isteniyor. Bu raporlar doktorumuz tarafından düzenli olarak kontrol edilen hizmet dosyasında toplanıyor ve tüm girişimlerin bakım planına uygun olarak gerçekleştirildiği denetleniyor.

 

Hizmet sonrası, her aileye websitemizde de yayınladığımız hizmet memnuniyeti anketini gönderiyoruz. Bu anketin amacı hizmet alanlardan gelecek geri bildirimlerle hizmet kalitesini gözlemlemek ve ailelerin memnuniyetini en yüksek seviyeye taşımak.

Hizmet için başvurduktan sonra ne oluyor?

Başvurunuzu kabul eden çağrı merkezi sorumlusu sizi farklı hizmetlerimiz konusunda bilgilendiriyor ve önerilerde bulunuyor. İhtiyaç ve tercihinize göre uygun olan hizmet belirlendikten sonra, iletişim bilgileriniz alınıyor ve anne bebek eğitim ziyareti için ziyaret günü ve saati, yenidoğan hemşire nöbeti için ise hemşirenin nöbet alacağı gün ve saat size daha sonra bildiriliyor

Evde laboratuvar veya ultrason hizmeti veriyor musunuz? Nasıl?

Tahlil ve/veya görüntüleme ihtiyacınız belirlendikten sonra uzman hemşire ve teknisyenlerimiz uygun gün ve saatte bulunduğunuz yere gelip ultrason çekimi yapıyor veya tahlil örneği alıyor. Bu testlerin sonuçları da anlaşmalı olduğumuz kurumlar tarafından size ve/veya doktorunuza iletiliyor.

İstediğimiz her saatte hizmet alabilir miyiz?

Anne bebek eğitimi hemşirelerimiz Pazartesi – Cuma günlerinde 09.00 – 20.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Nöbet hizmetlerinde görev alan yenidoğan hemşirelerimiz 7 gün 24 saat esasıyla hizmet sunmaktadır.

Sağlık sigortamın doğum teminatına evde anne bebek hizmeti dahilmiş, nasıl faydalanabilirim?

Sigorta kurumunuza yatarak tedavi provizyonu için başvuru yaptığınızda, iletişim bilgileriniz çağrı merkezimize iletilir. Akabinde çağrı merkezi görevlilerimiz sizi arayarak, evde anne bebek eğitim ziyareti randevusu için temasa geçerler. Doğumunuzu takip eden 7 gün içerisinde sizinle temasa geçilmediyse, sigorta kurumunuz veya acentenizle irtibata geçerek, bilgilerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir.

Sigorta teminatım kapsamında yararlandığım anne bebek hizmeti için ücret ödeyecek miyim?

Poliçenizde yer alan evde anne bebek eğitimi hizmeti sigortanız tarafından karşılanmaktadır ve sizlere ücretsiz olarak sunulmaktadır

Sigorta teminatım kapsamında yararlandığım anne bebek hizmetinden kaç kez ücretsiz faydalanabilirim?

Poliçe türüne göre farklılıklar olmakla birlikte çoğu sigorta üyesi bu hizmetten sadece 1 kez ücretsiz olarak faydalanmaktadır. Poliçe kapsamanız konusunda detaylı bilgi almak için sigorta kurumunu veya acenteniz ile irtibata geçebilirsiniz.

Psikoloğunuz var mı?

Hizmetlerimiz içerisinde evde psikoterapi hizmeti mevcut. Bu hizmetimizden lohusalık döneminde ruh halinde olumsuz değişikler yaşayanlar veya doğum sonrası depresyonundan etkilenen anneler faydalanabilirler.

İhtiyaç duyduğum ekipmanı kiralamam mümkün mü?

Arzu ettiğiniz taktirde göğüs pompası, bebek apne monitorü gibi cihazları ve diğer ihtiyaç duyabileceğiniz sarf malzemelerini evinize teslim edip, kullanımı ile ilgili bilgi veriyoruz. Portföyümüzdeki cihazları kiralamanız veya satın almanız mümkündür.

Aileden Biri personeli ev işlerine de yardımcı olabilir mi?

Personelimiz sadece medikal anlamda destek sunmakla görevlidir, yemek pişirme veya temizlik yapması beklenmemelidir.

Bayram, gece ve özel günlerde hizmet fiyatlarınız nedir?

Bayram ve resmi tatillerde % 50 zamlı tarife uygulanmaktadır, diğer zamanlarda ise hafta sonu da dahil olmak üzere liste fiyatımız geçerlidir.

Nasıl ödeme yapabilirim?

Tercihinize göre nakit, banka havalesi veya kredi kartı yoluyla ödeme yapabilirsiniz.

Randevu aldığım hizmeti nasıl iptal edebilirim?

Randevunuza 2 saat kalana dek, 0212 347 2670 no’lu ofis telefonlarımızdan bizlere ulaşabilir, ziyaret randevunuzu iptal edebilirsiniz. Bireysel ödemeli hizmetlerin zamanında iptal edilmemesi durumunda, ücret geçerli olacaktır.

Aklınıza takılan başka bir soru var mı?

İletişim kısmından bize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.