Bebek bakıcısı seçerken nelere dikkat etmelisiniz
İşini severek yapan, yetkin bir bebek bakıcısı, annenin yardımcısı olarak bebeklerin mutlu ve tatmin olarak büyümelerinde önemli bir rol üstlenir.  Aileler, bu çok kritik görevdeki kişiyi seçerken, sürecin her aşamasını en iyi şekilde planlayarak vakit, nakit ve moral kaybına sebep olacak yanlış seçimlerden kaçınabilirler.
Devamını Oku
Bebeklerde kolik veya bebeklerde gaz sancısının çözümü var mı
Herhangi bir sağlık sorunu olmayan yenidoğan bebekte, her tür kontrol edilemeyen ağrıya "kolik" ya da gaz sancısı denir. Çoğunlukla doğumdan sonra ikinci ya da üçüncü hafta ortaya çıkan ağrının sebep olduğu huzursuzluk dönemi, ortalama üç ayda son bulur.

Devamını Oku
Bebekler anne karnında sabit ısıda, steril ve dış ortama göre gürültüsüz ve güvenli bir ortamda yaşarken, doğumla birlikte ısısı farklı, steril olmayan, gürültülü ve fazla aydınlık bir ortama gelirler.
Devamını Oku
Aileden Biri Evde Bakım Merkezi tüm hemşireleriyle birlikte Hemşireler Haftası'nı kutladı
Hemşirelik, insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir. Tarihi çok eski olan hemşirelik mesleği, ilk çağlarda Eski Mısır, Hindistan, Yunanistan ve Roma'da bugünkü biçiminden farklı olarak yapılmaktaydı.
Devamını Oku
2006 yılından bu yana sunduğumuz ve annelerin yenidoğan bebeklerini sağlıkla büyütmelerine yardımcı olan anne bebek eğitimi ziyareti hizmetimiz, işbirliği yaptığımız uluslararası sigorta şirketi tarafından dünya networkünde örnek olarak paylaşıldı.
Devamını Oku
Aileden Biri Evde Bakım Merkezi, Avrupa Birliği tarafından fonlanan Optifel projesine dahil oldu. Yaşlı bireylerin tükettiği gıda ürünlerinin lezzet, içerik, kullanım ve görüntü gibi yönlerden daha uygun hale getirilmesini amaçlayan Optifel projesi Eylül 2013 itibariyle start aldı. Ön hazırlıkları 2 sene süren projede, Fransa, İspanya, İngiltere, Almanya, Hollanda, İsviçre ve Polonya’dan üniversiteler, araştırma kuruluşları ve özel şirketler birlikte çalışıyorlar.
Devamını Oku